Karta kredytowa

No i stało się. Nowe narzędzie jest w stanie sklonować do 15 zbliżeniowych kart bankowych w sekundę. Wystarczy, że agresor z narzędziem stanie w pobliżu ofiary, np. w kolejce sklepowej.

To zaawansowane technologicznie urządzenie kradnie numer karty, nazwę i adres posiadacza oraz datę wygaśnięcia karty i mini wyciąg bankowy (jeśli karta taki przechowuje). Urządzenie jest już rozpowszechniane na rynku za około 500 funtów albo 800 dolarów (około 1,2 bitcoina).

Skaner nazywa się Contactless Infusion X5 i pozwala na kradzież danych, które mogą być później użyte do naniesienia ich na czyste karty bankowe. Zestaw jest sprzedawany wraz z 20 pustymi kartami. Grupa, która sprzedaje to urządzenie nazywa się „The CC Buddies”.

Zestaw Contactless Infusion X5

Urządzenie X5 kopiuje dane z chipa RFID znajdującego się w nowoczesnych zbliżeniowych kartach bankowych. Są one składowane na dysku urządzenia. Następnie złodziej podłącza urządzenie poprzez kabel USB do komputera i może dalej zarządzać danymi, np. nanieść je na czyste karty bankowe. Zestaw korzysta z USB 3.0 i pozwala na pracę na baterii przez około 10 godzin. CC Buddies oferują także specjalne oprogramowanie dla urządzenia. Dane przechwyconych kart są szyfrowane.

Contactless Infusion X5 – Zestaw do klonowania kart bankowych

Zestaw do klonowania kart bankowych. The CC Buddies - Contactless Infusion X5

Aktualnie technologia kart bankowych pozwala klientom płacić za towary bezdotykowo, nawet bez wprowadzania numeru PIN. Przewiduje się, że w roku 2025 bilony i monety będą używane w jedynie 1/4 wszystkich transakcji. Przeciętnie dorosła osoba wykonuje około 20 płatności kartą miesięcznie (Wielka Brytania). W 2025 roku przewiduje się, że liczba ta wzrośnie do 30 w skali miesiąca.

Technologia niesie za sobą jednak zagrożenie w postaci możliwości kradzieży środków z karty debetowej/kredytowej.

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że wykrycie osoby, który skopiował dane jest praktycznie niemożliwe, ponieważ wystarczy, że przejdzie on przez zatłoczony rynek lub stanie w kolejce hipermarketu i zbierze setki albo tysiące danych. Mając tyle informacji nie będzie robił tego po raz kolejny, więc nawet korelacja kilku kradzieży raczej nie wchodzi w grę. Przechwycone dane może kopiować na puste karty i używać ich do wyprowadzania pieniędzy (np. poprzez zbliżeniowe płatności).

Jak zabezpieczyć się przed sklonowaniem karty kredytowej?

Bardzo prosto. Zagrożenie jest poważne, jednak metoda zabezpieczeń jest trywialna. Można przechowywać karty bankowe w specjalne etui lub portfele zabezpieczające. Te plastikowe portmonetki są dostępne już za kilka złotych. Warto jednak od razu zaopatrzyć się w kilka takich, gdyż dość szybko się niszczą (słabe tworzywa) oraz szybko może nadarzyć się okazja, aby obdarować takowym pudełeczkiem znajomego.

Tworzone są także specjalne ekrany, które można włożyć, np. do damskiej torebki, dzięki czemu wszystko co znajduje się w środku jest odpowiednio zabezpieczone przed skanowaniem.

W niedalekiej przyszłości zapewne zostaną stworzone specjalne miniaturowe opakowania na karty zakrywające czytnik RFID, tak, że płatność zbliżeniowa będzie wymagała jedynie delikatnego wysunięcia karty na sekundę, co znacznie skróci możliwy czas kradzieży danych.

Źródła:

http://www.dailymail.co.uk/
http://news.softpedia.com/

Zdjęcie: justDONQUE.images / CC BY

Jak oceniasz artykuł?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 ocena, średnio: 5,00 na 5)
Loading...

brak komentarzy
Dodaj swoją opinie

Kompetencje

Certyfikat Cisco Certified Network Associate (CCNA) Routing and Switching

Polecamy

VirtualStudy.pl - technologia w zasięgu Internetu

Zasubskrybuj Newsletter

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej (zgodnie z Ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną - Dz. U. Nr 144 poz. 1204.).

autoresponder system powered by FreshMail
 
Przeczytaj poprzedni wpis:
Exploit „Hot Potato” pozwala podnieść uprawnienia systemów Windows 7, 8, 10, Server 2008 i 2012

Wersje systemów Microsoft Windows 7, 8, 10, Server 2008 i Server 2012 są podatne na działanie exploita "Hot Potato", który...

Zamknij