Okres świąt Bożego Narodzenia to czas, kiedy częściej dostrzega się problemy biednych i chorych, zwłaszcza, gdy dotykają one dzieci. Wiele firm oraz osób prywatnych wspiera rozmaite fundacje na rzecz pomocy tym, którzy najbardziej tego potrzebują. Wsparcie dzieciom z Fundacji „Mam marzenie” postanowiła nieść również firma LEGALO, która jest organizatorem akcji „Dzieci LEGALO”.

Legalo pomaga spełniać dziecięce marzenia i edukuje


Akcja „Dzieci LEGALO” ma potrwać do 31 grudnia, a jej celem jest pomoc najmłodszym poprzez przekazanie 5 Euro od każdego produktu sprzedanego w sklepie internetowym firmy – LEGALO. Główną ideą akcji jest pomoc maluchom w spełnieniu ich marzeń, a także zachęcenie użytkowników komputerów do kupowania legalnego oprogramowania.

Ale to nie wszystko… Firma Legalo prowadzi również edukacyjną akcję „Nic nie pobije oryginału…”, której inicjatywą jest szerzenie wiedzy na temat szkodliwości użytkowania nielegalnego oprogramowania. Akcja ta skierowana jest do uczniów i studentów oraz pracowników placówek edukacyjnych – nauczycieli, wykładowców, a także pracowników administracyjnych tych placówek. By zachęcić do korzystania z legalnego oprogramowania firma LEGALO podjęła współpracę z takimi firmami, jak: Adobe, Microsoft oraz Video2brain. Owocem wspólnych działań jest stworzenie oferty taniego oprogramowania. W ten sposób każdy uczeń czy nauczyciel kupujący w sklepie internetowym LEGALO, na zakupie nowego oprogramowania może zaoszczędzić nawet do 80%.

My, jako zespół IT Auditor, jak najbardziej popieramy tego typu akcje ze względu na ich szczytny cel, jak również z uwagi na przekonywanie do wyboru legalnego oprogramowania, zamiast jego pirackiej wersji. Większość osób nie zdaje sobie sprawy z konsekwencji użytkowania nielegalnych oprogramowań i programów, dlatego ważne jest uświadamianie tego problemu już wśród dzieci i młodzieży szkolnej.

źródło: LEGALO

Jak oceniasz artykuł?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

brak komentarzy
Dodaj swoją opinie

Kompetencje

Certyfikat Cisco Certified Network Associate (CCNA) Routing and Switching

Polecamy

VirtualStudy.pl - technologia w zasięgu Internetu

Zasubskrybuj Newsletter

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej (zgodnie z Ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną - Dz. U. Nr 144 poz. 1204.).

autoresponder system powered by FreshMail
 
Przeczytaj poprzedni wpis:
Kilka słów na starcie

Mówi się, że pisać powinno się o tym, o czym ma się doskonałe pojęcie lub o tym, o czym nikt...

Zamknij