Komisja Nadzoru Finansowego wydała nowelizację Rekomendacji D

Wydano nowelizację Rekomendacji D dotyczącej zarządzania obszarami technologii informacyjnej i bezpieczeństwa środowiska teleinformatycznego w bankach. Projekt dokumentu ogłoszono na początku października 2012, a w raz z jego końcem zakończyły się wszelkie konsultacje dotyczące Rekomendacji D, w których brały udział środowiska bankowe i branża IT. Ostateczny tekst został przyjęty podczas 172 posiedzenia Komisji Nadzoru Finansowego 8 stycznia 2013.

Z komunikatu KNF dowiadujemy się, że projekt przyczyni się do poprawy poziomu bezpieczeństwa IT w bankach jak i usprawni nadzór w tych obszarach. Zmiana spowodowana jest ponad dziesięcioletnim okresem od czasu publikacji dotychczas obowiązującej Rekomendacji D oraz znacznym postępem rozwoju technologii informatycznych.

Do nowej wersji Rekomendacji D wprowadzono zapisy dotyczące m.in. przetwarzania w chmurze, zasad współpracy pomiędzy obszarami biznesowymi i technicznymi, zarządzania obszarem technologii informacyjnej i bezpieczeństwem środowiska czy zarządzania danymi jak i ich, jakością.

Aktualizacje otrzymały również zapisy dotyczące planowania strategicznego w obszarze technologii informacyjnej i bezpieczeństwa środowiska teleinformatycznego, wdrażania nowych rozwiązań informatycznych i modyfikacji istniejących, współpracy z zewnętrznymi dostawcami usług oraz zarządzania ryzykiem związanym z bezpieczeństwem środowiska teleinformatycznego.

Zalecenia mają zostać wprowadzone nie później niż do 31 grudnia 2014 roku.

zdjęcie: Knf na wiki

Jak oceniasz artykuł?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

brak komentarzy
Dodaj swoją opinie

Kompetencje

Certyfikat Cisco Certified Network Associate (CCNA) Routing and Switching

Polecamy

VirtualStudy.pl - technologia w zasięgu Internetu

Zasubskrybuj Newsletter

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej (zgodnie z Ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną - Dz. U. Nr 144 poz. 1204.).

autoresponder system powered by FreshMail
 
Przeczytaj poprzedni wpis:
Europejskie Centrum ds. Walki z Cyberprzestępczością

Europejskie Centrum ds. Walki z Cyberprzestępczością (EC3) dziś rozpoczęło swoją działalność. Cóż to za twór i do czego ma służyć?...

Zamknij