Czy audyt bezpieczeństwa to konieczność lub potrzeba?

Przechowywane w firmie dane dotyczące działalności oraz realizowanych transakcji, są zasobem, który może decydować o przewadze rynkowej. Uzyskanie do nich dostępu przez osoby niepowołane może nieść poważne konsekwencje nie tylko dla podmiotu przetwarzającego dane, lecz także dla podmiotów z nim współpracujących.

Biorąc pod uwagę stan prawny, nakazujący ochronę danych przekazywanych przez kontrahentów, zapewnienie bezpieczeństwa danych staje się zewnętrzną koniecznością. Z kolei w interesie firmy lub instytucji leży, by dane firmowe – dokumenty, zestawienia, wykonywane operacje finansowe, projekty – były niedostępne dla osób z zewnątrz, ponieważ może to przyczynić się do dotkliwych strat w sferze finansów i reputacji. Bezpieczeństwo jest więc również płynącą „z wewnątrz” potrzebą przedsiębiorcy.

Audyt bezpieczeństwa informatycznego jest skutecznym narzędziem, które służy zapewnieniu bezpieczeństwa systemowi informatycznemu. Z tego względu działania audytowe stają się – niebezpośrednio – potrzebą i koniecznością.

Jak oceniasz artykuł?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

brak komentarzy
Dodaj swoją opinie

Kompetencje

Certyfikat Cisco Certified Network Associate (CCNA) Routing and Switching

Polecamy

VirtualStudy.pl - technologia w zasięgu Internetu

Zasubskrybuj Newsletter

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej (zgodnie z Ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną - Dz. U. Nr 144 poz. 1204.).

autoresponder system powered by FreshMail
 
Przeczytaj poprzedni wpis:
Hakerzy wzięli na cel IPv6

Protokół IPv6 to udoskonalona wersja jego poprzednika, IPv4. Wolne adresy, które zapewnia pula protokołu IPv4 topnieją coraz szybciej, dlatego wdrożenie...

Zamknij